Elektrocentrála MEDVED ARCTOS 3500 B AVR (MooooJ)

Kód: 3.0386.00
41 866 Kč / ks 34 600 Kč bez DPH
2 - 3 týdny
Možnosti doručení

Profesionální jednofázová elektrocentrála. Výkon 3,5 kVA. Celkový proud 13,5 A. Regulace napětí AVR. Alternátor LINZ. Motor BRIGGS & STRATTON 130G. Palivová nádrž 3,1 litru. Ruční start.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Profesionální jednofázová elektrocentrála MEDVED ARCTOS od českého výrobce ALFA IN a.s.

 

Vlastnosti a použití

Jednofázové elektrocentrály MEDVED ARCTOS jsou poháněny benzínovým motorem a jsou určeny výhradně k napájení jednofázových strojů a zařízení. Slouží jako generátory elektrického proudu všude tam, kde není v dosahu přípojka do distribuční sítě - setkat se s nimi můžete ve stavebnictví, v zemědělství, na různých venkovních akcích, na koncertech nebo festivalech. Elektrocentrály ARCTOS se používají i při různých havarijních, nouzových nebo krizových situacích.

 

Základní specifikace elektrocentrály

  • Jednofázový provoz (1 x 230 V)
  • Motor BRIGGS & STRATTON 130G (benzínový, jednoválcový, čtyřdobý)
  • Bezúdržbový alternátor LINZ
  • Výkon alternátoru 3,5 kVA
  • Provozní výkon 3,1 kW
  • Celkový proud 13,5 A
  • Regulace napětí AVR
  • Palivová nádrž 3,1 litru
  • Ruční startování
  • Masivní ochranný rám
  • Tepelná proudová ochrana
  • Olejový hlídač

 

Regulace napětí AVR

Elektronická regulace napětí AVR zajišťuje hodnotu výstupního napětí elektrocentrály v toleranci ± 1% v celém rozsahu až do jmenovitého výkonu elektrocentrály (měřeno při konstantním zatížení). Regulace napětí AVR je tak vhodná zejména pro připojená zařízení velmi citlivá na kolísání napětí - např. speciální lékařské nebo měřící přístroje, zařízení s elektronickou kontrolou vstupního napětí apod.

V případech, kdy není požadavek na extrémně nízkou toleranci výstupního napětí a připojujete standardní zařízení - např. ruční nářadí s komutátorovými motory, elektronická zařízení vč. notebooků, svařovacích invertorů - nebo připojujete i zařízení s tzv. "tvrdým rozběhem" - typicky spotřebiče s asynchronním motorem (čerpadla, kompresory, tlakové myčky apod.), doporučujeme regulaci napětí CCL.

 

Doplňková výbava

Elektrocentrály MEDVED lze doplnit o řadu praktických doplňků - madla nebo podvozek usnadňující manipulaci, lehkou horní kapotáž, počítadlo motohodin, elektrický panel s jističi, větší palivovou nádrž, katalyzátor apod.

V kombinaci s automatikou ATS mohou elektrocentrály s elektrickým startováním sloužit jako záložní generátory při přerušení dodávky elektrické energie z distribuční sítě.

 

Jaký zvolit výkon elektrocentrály

Při zapojení elektrických strojů a spotřebičů k elektrocentrále je bezpodmínečně nutné respektovat technické parametry elektrocentrály a připojovaného napájeného zařízení. Pro správný výběr vhodné elektrocentrály doporučujeme několikrát změřit pomocí klešťového ampérmetru hodnoty rozběhového proudu u všech zařízení, která plánujete k elektrocentrále připojit. Na základě součtu nejvyšších naměřených hodnot rozběhového proudu u jednotlivých zařízení pak lze snadno vybrat odpovídající typ elektrocentrály dle údaje o celkovém dodávaném proudu (viz Parametry produktu).

Pro dlouhodobý a bezproblémový chod elektrocentrály při konstantní zátěži je doporučeno kalkulovat s výkonovou rezervou cca 10 %.

 

Koeficient výkonu (rozběhu) připojeného zařízení

Nemáte-li k dispozici klešťový ampérmetr, je možné potřebný výkon (proud) elektrocentrály určit odhadem na základě typu připojovaných zařízení a jejich koeficientu výkonu (rozběhu). Zařízení lze rozdělit do několika skupin.

Běžné domácí spotřebiče odporového typu - klasické žárovky, elektrické topení, vysoušeče vlasů - mají koeficient výkonu 1. Pro takové spotřebiče platí, že při celkovém příkonu 3000 W (3 kW) stačí k jejich provozu elektrocentrála s provozním výkonem 3 kW. Pozor ale na některé další domácí spotřebiče - rychlovarné konvice, žehličky, televizory - kde je již koeficient výkonu 1,5 až 2.

Jiná situace nastává u spotřebičů s elektromotory. Může se jednat o zařízení s komutátorovými motory - úhlové brusky, vrtačky, řetězové pily, bourací kladiva, ale i mixery - s koeficientem výkonu 2 až 3, nebo o zařízení s asynchronními (indukčními) motory - čerpadla, kompresory, ledničky, tlakové myčky, domácí vodárny - která mají koeficient výkonu 3 až 5. Vysoký koeficientu u těchto zařízení je dán tím, že mají většinou tzv. tvrdý rozběh - k roztočení motoru potřebují po krátkou dobu (od 0,2 do 2 sekund) několikanásobně vyšší výkon elektrocentrály, než je jejich "štítkový" příkon.

 

Pro provoz zařízení s asynchronním motorem vždy doporučujeme elektrocentrály s regulací napětí CCL.

 

Posledním typem jsou spotřebiče kapacitního typu - halogenová světla, zářivky, výbojky, fotoblesky - kde je koeficient výkonu 1,5 až 2.

Jako příklad pro výpočet potřebného výkonu elektrocentrály lze uvést běžné ponorné čerpadlo se "štítkovým" příkonem motoru 1100 W. Při započítání koeficientu 3 je pro rozběh takového čerpadla zapotřebí elektrocentrála o výkonu přibližně 3 x 1100 W = 3300 W (3,3 kW).

Stejným způsobem lze určit potřebný výkon elektrocentrály např. u pístového kompresoru se "štítkovým" příkonem motoru 2200 W. Při započítání koeficientu 3 až 5 je pro rozběh takového kompresoru zapotřebí elektrocentrála o výkonu přibližně 3 x 2200 W až 5 x 2200 W. Tedy elektrocentrála o výkonu 6600 až 11000 W (6,6 až 11 kW).

 

Druh zařízení Koeficient
Tlakové myčky 3
Lednice 3,5 - 5
Míchačky na beton, ruční úhlové brusky, kotoučové pily 2,5
Obráběcí stroje a elektrické brusky 2
Ponorná čerpadla 3
Pračky 4
Kompresory 3,5 - 5
Vrtačky, frézky 3
Halogenová světla a zářivky 1,5
Drtiče, strunové sekačky, křovinořezy, plotové nůžky, sekačky a řetězové pily 2

 

A jak již bylo uvedeno výše, vždy při výpočtu potřebného výkonu elektrocentrály doporučujeme kalkulovat s dostatečnou rezervou cca 10 %, která zajistí dlouhodobý a bezproblémový chod elektrocentrály při konstantní zátěži.

 

České elektrocentrály MEDVED

Divize elektrocentrál společnosti ALFA IN a.s. se již od roku 2010 věnuje vývoji a výrobě generátorů a záložních zdrojů MEDVED jak pro běžné, tak i havarijní a krizové nasazení. Produkční linie obsahuje celou typovou a výkonovou škálu, která je schopna pokrýt většinu požadavků zákazníků při plně profesionálním použití v náročných provozních a klimatických podmínkách.

 

 

Všechny stroje jsou sestavovány z vysoce kvalitních součástí od prověřených dodavatelů – jsou využívány špičkové motory HONDA, VANGUARD nebo BRIGGS & STRATTON a bezúdržbové (bezuhlíkové) alternátory LINZ. Výroba probíhá pod certifikovaným systémem řízení jakosti dle ISO 9001. Mezi priority výrobce patří kvalitní dílenské zpracování, efektivní řízení výroby, záruční i pozáruční servis a zejména komplexní zákaznická podpora.

Elektrocentrály a záložní zdroje MEDVED úspěšně pomáhají v soukromém i podnikatelském sektoru nejen po celé ČR, ale také v zahraničí. Díky své spolehlivosti a snadné obsluze jsou elektrocentrály MEDVED používány i ve všech složkách integrovaného záchranného systému (IZS) nebo v Armádě České republiky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrocentrály jednofázové
Záruka: 2 roky
? Výstupní napětí: 1 x 230 V
? Výkon alternátoru (230 V): 3,5 kVA
? Účiník cos φ (230 V): 0,9
? Provozní výkon (230 V): 3,1 kW
? Celkový proud (230 V): 13,5 A
? Výstupní frekvence: 50 Hz
? Regulace napětí: AVR
? Stabilita napětí: ± 1 %
? Stabilita frekvence: ± 1 %
? Alternátor: LINZ
? Motor: BRIGGS & STRATTON
? Typ motoru: 130G
? Počet válců motoru: 1
? Zdvihový objem motoru: 205 ccm
? Výkon motoru: 4,9 kW/6,5 HP
? Chlazení motoru: Vzduchem (nucené)
? Startování motoru: Ruční
? Palivo: Natural 95
? Olej: 5W-30
? Objem palivové nádrže: 3,1 l
? Spotřeba paliva: 1,2 l/hod
? Motohodiny: Ano
? Panel s jističi: Ano
? Zásuvka 230 V (16 A): 2 x
? Zásuvka 230 V (32 A): Ne
? Stupeň krytí: IP 23
? Hlučnost: 96 dB(A)
Rozměry (D x Š x V): 600 x 460 x 475 mm
Hmotnost - suchá: 46 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola

ALFA IN je česká společnost založená v roce 1998. Již od samého počátku se společnost soustředila na vývoj a výrobu svářeček a plazmových řezaček. Se svářečkami a plazmami PEGAS, PERUN, aXe nebo Svarog se tak můžete setkat téměř v každé domácí nebo zámečnické dílně. Pod svou privátní značkou HOMER Tools nabízí společnost ALFA IN produkty, které cenově přímo konkurují hobby marketům a obchodním řetězcům, ale zároveň garantují vyšší kvalitu a plné servisní zázemí.

Postupem času do svého výrobního portfolia zařadila značka ALFA IN i produkty z dalších oblastí - CNC řezací portály, elektrocentrály a ATS záložní zdroje MEDVED Arctos a Grizzli, transformátory nebo plynové filtry.

Vedle vlastní výroby je společnost ALFA IN výhradním dodavatelem technologií pro orbitální svařování ORBITEC a od roku 2013 je výhradním dovozcem vysoce kvalitních svařovacích hořáků PARKER Torchology a ARC Torchology. Jako systémový integrátor realizuje společnost ALFA IN komplexní dodávky a instalace automatizovaných a robotizovaných pracovišť. Důkazem o aktivním přístupu k zavádění nových technologií je to, že společnost ALFA IN se v Česku stala jedním z prvních dodavatelů vláknových laserů pro laserové řezání.

Sídlem společnosti je rozsáhlý areál v průmyslové zóně Nová Ves u Třebíče, kde je soustředěna nejen výroba, vývoj a skladové prostory, ale také předváděcí centrum s možností předvedení všech produktů včetně CNC řezacích portálů a automatizovaných pracovišť. Mnoho informací o produktech společnosti ALFA IN získáte na kanále YouTube.

×

Splátková kalkulačka ESSOX