Poslední expedice letošních objednávek (vč. osobních odběrů) proběhne v pátek 20. 12. 2024. Objednávky přijaté po tomto termínu budeme expedovat nejdříve 6. 1. 2025.

Více informací o vánočním provozu.

Rádce svářeče

V tomto "blogu" naleznete odpovědi mnoho otázek z oblasti svařování. Můžete zde získat informace o jednotlivých metodách svařování, nahlédnout do průběžně doplňovaného "lexikonu" zkratek, dozvědět se více o ochraně zdraví při svařování apod. Rádce svářeče je určen všem profesionálním i amatérským svářečům.

Jak vybrat vhodnou elektrocentrálu?

Téměř všichni vědí, že elektrocentrála slouží jako náhradní generátor elektrického proudu. Jak ale vybrat vhodnou elektrocentrálu? Je lepší elektrocentrála jednofázová nebo třífázová? Jaký zvolit výkon elektrocentrály? Pojďme se společně podívat na hlavní kritéria výběru a také na to, na co si dát při výběru elektrocentrály pozor.

Jak svařovat s CO2: Kompletní průvodce

Svařování MAG s použitím čistého oxidu uhličitého (CO2) je stále jednou z nejrozšířenějších metod svařování v ochranné atmosféře. Důvodem je nízká cena ochranného plynu a jeho snadná dostupnost. Přinášíme podrobného průvodce krok za krokem, jak efektivně s CO2 svařovat.

Jak správně svařovat obalenou elektrodou?

Svařování obalenou elektrodou, známé také jako obloukové svařování MMA, je nejstarší metoda svařování, která využívá tavení kovu elektrickým obloukem mezi elektrodou a svařovaným (základním) materiálem. Připravili jsme pro vás jednoduchý návod na pracovní postup, který je určen především začínajícím svářečům.

Jak správně vybrat svářečku?

Současná nabídka svařovacích zdrojů je obrovská. Předkládáme Vám pár tipů, jak si vybrat tu správnou svářečku. S trochou nadsázky uvádíme i možné postupy při výběru.

Typy svařovacích kabelů, vlastnosti, výpočet délky

Jaký průřez svařovacích kabelů vybrat? Jaké jsou mezi svařovacími kabely rozdíly? Jaké jsou úbytky napětí na kabelu a proudové zatížení v závislosti na průřezu a délce? Jakou délku kabelů zvolit? To vše najdete v našem článku.

Základní metody svařování

Jaké jsou základní metody obloukového svařování a v čem se liší? Co znamenají zkratky MMA, TIG, MIG/MAG? Jaká jsou číselná označení svařovacích metod? To vše se dozvíte v tomto článku.

Svařovací invertor? Co to je?

Všichni o něm mluví, všichni ho kupují, ale co to vlastně je ten invertor? Mám doma staré trafo a invertor mi nic neříká... Také patříte mezi ty, kteří slyší o pojmu svařovací invertor poprvé? Právě pro Vás je určen tento článek.

Co je obalená elektroda?

Proč je elektroda obalená? Z čeho se skládá a k čemu slouží Mám zvolit bazickou nebo rutilovou? Patří elektroda na (+) nebo (-) pól? Jaká je doporučená hodnota svařovacího proudu? To vše se dozvíte z následujícího článku.

Pojmy a zkratky ve svařování

Co znamená AC/DC? Co je to HOT START? Má moje svářečka čtyřtakt? Co je to zatěžovatel? Vysvětlení jednotlivých zkratek a pojmů naleznete v našem článku.

Pracovní polohy při svařování

Poloha PA u tupého svaru, poloha PD u svaru koutového, svařování vpřed či vzad... Každý svářeč se již určitě setkal s podobnými termíny, ale ne každému je vždy jasné, co vlastně znamenají. V tomto článku naleznete ucelený přehled všech pracovních poloh při svařování.

Svařovací kukly a zatemnění DIN

V tomto článku si popíšeme základní rozdíly mezi pasivními a samostmívacími svařovacími kuklami. Dozvíte se, proč je důležitá hodnota zatemnění DIN, od čeho se tato hodnota odvíjí a jaká její velikost (číslo) je optimální.

Samostmívací kazety a norma EN 379

Optická kvalita, klasifikace samostmívací kazety, optická třída, optická čistota, hodnoty 1/1/1/1, 1/2/1/3. Mnoho různých pojmů, ale vždy stejná klasifikace kvality samostmívací kazety dle normy EN 379. Co znamená tato norma a jaký je význam jednotlivých hodnot u samostmívacích kukel? To vše zjistíte v našem článku.

Metoda MIG/MAG - základní seznámení

Co znamená zkratka MIG/MAG? Dá se MIG svářečkou svařovat MAG? Můžeme metodou MAG vařit hliník? Je tedy lepší MIG nebo MAG? A jaký je mezi metodami MIG a MAG vlastně rozdíl? Odpovědi na tyto otázky najdete v článku.

Metoda TIG - základní seznámení

Pro mnoho svářečů má označení TIG nádech čehosi složitého či nedosažitelného. Naštěstí nachází svařování metodou TIG stále širší uplatnění a s touto metodou začínají pracovat i mnozí amatéři. V tomto článku se seznámíme se základními principy svařování TIG.

Metoda TIG - druhy zapalování oblouku

Jaké jsou druhy zapalování TIG oblouku? Jaký je rozdíl v dotykovém a vysokofrekvenčním startu? Co je to LIFT ARC START? Mohu obyčejným invertorem svařovat metodou TIG? Vše o způsobech zapalování TIG oblouku se dočtete v tomto článku.

Svařování TIG DC, TIG AC, PULSE

Jaké jsou rozdíly v TIG svařování stejnosměrným (DC) a střídavým (AC) proudem? Co je přímá a nepřímá polarita? Lze svařovat nepřímou polaritou hliník? K čemu slouží funkce AC BALANCE? A na co je mi dobrý pulsní režim? Více v našem článku.

Druhy a použití wolframových elektrod

Co je a k čemu slouží wolframová elektroda? Jaké jsou rozdíly mezi wolframovými elektrodami? Proč jsou wolframové elektrody barevně označené? Jakou wolframovou elektrodu použít? Jaký průměr elektrody zvolit? To vše se dozvíte v našem článku.

Proč a jak brousit wolframovou elektrodu

Metodou TIG lze vykouzlit skvěle vypadající svary. Na vzhled a kvalitu výsledku svařování má vliv nejen výběr správné wolframové elektrody, ale také to, jak je elektroda nabroušena. V tomto článku bychom vám rádi popsali, proč a jak brousit wolframovou elektrodu, aby byl výsledek svařování vždy co nejlepší.

×

Splátková kalkulačka ESSOX